Konveyör Bant Sistemleri

KONVEYÖRLER Bantlı Konveyörler PVC Bantlı Konveyörler (Standart Uygulamalarda Ekonomik fiyatı ile tercih edilir) En ekonomik bantlı konveyörlerdir. Standart uygulamalarda tercih edilmelidir. PVC Bantlı Konveyörle 30mm çapa kadar tambur üzerinden dönebilmektedirler. PVC Bantlı Konveyörlerde; gıda (direk temas durumunda) veya keskin, yüksek veya düşük sıcaklıklı (80˚C ve üstü), asidik-bazik veya aşındırıcı özelliklerinden birine veya birkaçına sahip malzemelerin transferinde kullanılması tavsiye edilmemektedir. PVC Bantlı konveyörler yatay veya eğimli olarak çalışabilir. PVC bantlı konveyörlerin bantları birçok çeşit olup; grip desenli, V desenli, Kulaklı, Fitilli vb tiplerinin çeşitliliği sebebi ile birçok alanda kullanılmaktadır. PVC Bantlı konveyörler Paslanmaz, alüminyum veya standart malzemelerden üretilebilirler. Tekerli olarak tasarlanıp hareket kabiliyetine sahip olabilir, kafalarda yükseklik ayar mekanizmaları sayesinde eğim değiştirebilirler. Uygulamaya göre tambur tipleri, kaplamaları ve yapıları değişkenlik gösterebilir. Genelde bant renkleri Yeşil, siyah ve beyazdır.

Poliürethan Bantlı Konveyörler (80ᵒC ısıya kadar olan sıcak parçalarda, keskin sivri uçlu malzeme sevkinde, Gıdaya temas eden noktalarda tercih edilir) Poliürethan Bantlı konveyörler özel uygulamalar için genellikle tercih edilmektedir. Konveyörde kullanılan bantın üst kaplama malzemesi olan poliürethanın darbe ve kesilme dayanımı sayesinde keskin malzemelerin taşınmasında veya bıçak uygulamalarında; FDA(Gıda onayı) onaylı olan tipleri sayesinde gıdaya direk temas halinde taşımalarda; 110˚C ile -40˚C arasında dayanımlarda seçilerek yüksek veya düşük sıcaklıklı malzeme taşıma veya ortamda çalışmada; kimyasal dayanımı sayesinde aşındırıcı veya asidik-bazik ürünlerin transferinde tercih edilir. Dönüş çapları 0,5mm (Bıçak ağzı) seviyelerine inebilirken bant kalınlığına ve uygulamaya göre dönüş çapları Ø160mm mertebelerinde kalabilmektedir. Bu konveyörlerde PVC bantlı konveyörler gibi hareketli ve yükseklik ayarlı olarak imal edilebilir. Polyürethan Bantlı Konveyörler genelde Preshanelerde ve gıda fabrikalarında tercih edilmektedir.

Kauçuk Bantlı Konveyörler (Kum, cevher, taş vb yığın malzemelerin sevkinde kullanılır.) Kauçuk Bantlı konveyörler genelde yığın malzeme sevkinde kullanılır. Bu malzemeler sevk edilirken taşıma kapasiteleri artması için iki yandan 30˚’ar derece kaldırılarak bant hareket ettirilir. Genelde en küçük tambur olarak Ø400mm tercih edilen konveyörlerde Dayanımlarına göre EP250-300-400-450-600-1000 gibi sınıflandırılan içlerinde kord bezi bulunan kauçuk bantlar kullanılmaktadır. Bantlar 3 veya dört kat olarak tanımlanır. Bu bantların içinde kaç kat kord bezi olduğunu tanımlar. Genelikle bant kalınlığı 8mm ila 15mm arasında değişir. Bu bantlarda yığın malzeme taşındığından ötürü oluşan tozumalarda taşıyıcı ruloların etkilenmemesi için labirent tekniği kullanılmaktadır. Bu konveyörler kilometrelerce uzunlukta olabildikleri gibi boru tipi taşıma V taşıma ve düz taşıma yapılabilmektedir. Konveyörler uzun oldukları takdirde (35m ve üstü) ağırlıklı gergi grupları kılavuz rulo istasyonları ve ek tahrikler gelmektedir. Malzemenin dış ortamdan etkilenmemesi için konveyörün üstü çoğunlukla kapaklarla kapatılır. Döküş teknelerinde darbe rulosu diye tanımlanan rulolar tercih edilir ve bu istasyonlarda genellikle hava emiş davlumbazları kurularak tozuma en düşük seviyeye indirgenmeye çalışılır. Kauçukbantlı konveyörler genelde yem, gıda, demir-çelik, çimento, ahşap ve madencilik sektörlerinde tercih edilmektedir.

Apron Konveyörler Apron Konveyörler, Ağır Şartlarda çalışmaya uygun, yığın malzeme taşıma yetisine sahip konveyörlerdir. Çelikhane, Dökümhane ve Limanlar gibi Yığın, Yüksek Sıcaklıkta malzeme taşıyan, ve üzerinde kırım işlemi yapılan hatlarda tercih edilir. Palet kalınlıkları 8mm’den başlayarak 20mm kadar çıkan ve genelde aşınmaya dayanıklı saclardan formlu olarak, binme mantığında çalışmaya uygun tasarımda ve düşük boşluklu monte edilmiş bu konveyörler, paletli konveyörlerin en ağır şartlara uygun tipidir.

Balya Konveyörleri Balya Konveyörleri, Preshanelerin altından çıkan hurdaların bir balya presi tarafından balyalanmasının ardından kübik formda bulunan balyaları transfer etmeye yarayan sistemlerdir. Bu konveyörler sayesinde Balya presinde oluşan birçok problem yok edilmekte ve şut sebebi ile kaybedilen alan en az seviyeye indirgenmektedir. Bu sistemler istendiği takdirde tam otomatik hale gelip doluluk sensörleri ile 2 ve katlarında bulunan konteynerleri homojen olarak insandan bağımsız biçimde yükleyebilmektedir.

Rulolu Konveyörler Avara Rulolu Konveyörler 1. Avara Rulolu Konveyörler, yerçekimini kullanarak eğimde, malzemenin akışı ile çalışır. Taşıyacağı parçaya göre rulo çapları Ø10mm ile Ø600mm arasında değişirken boyları 20mm ile 3000mm boylar arasında değişkenlik gösterebilmektedir. Bu konveyörler serbest akışla çalıştıkları için, konveyör eğimi, parçanın ağırlığı ve şekline istinaden değişkenlik göstermektedir. Avara rulolu konveyörler, genelde stok ve ara stok uygulamaları için tercih edilmekletir. Avara rulolu konveyörlerde eğim parçanın harekete başlaması için önem kazanırken, bazı uzun konveyörlerde ve ağır parça taşıyan konveyörlerde avara ruloların arasına fren rulosu koyarak akışı belli hızlar arasında tutarak parçaya zarar gelmesi engellenir.

Aksi hallerde, parça çok hızlanarak, çarpışma durumlarında birbirlerine zarar vermekte veya hatsonundan devrilerek düşebilmektedir. Fren sertliği ayarlanabilir olmalıdır. Rulolar, Siyah çelik, çinko kaplı çelik, paslanmaz çelik, alüminyum, kestamid, polyethilen, PVC vb. olabilirken bunların üzerine PVC veya Kauçuk kaplamalıda olabilmektedir. Avara Rulolu konveyörlerde açı, radius ve eğimin düzgün seçilmesi ile dönüş yapılabilmekte ve daha sağlıklı olması için konik rulolu olarak tasarlanabilmektedir.

Personal loan Benefits with borrow

 • konveyor sevk sistemleri
 • yukleme bosaltma sistemleri
 • paslanmaz tank
 • manyetik seperator
 • makina yedek parca
 • makina proje dizayn
 • bant konveyor
 • elevator imalati
 • paslanmaz tank imalati
 • helezon imalati
 • paslanmaz karistici
 • teleskobik konveyor
 • silo imalati
 • siklon imalati
 • bunker imalati
 • dokme tahil yabanci cisim ayiklama
 • metal tas ayiklama sistemi
 • manyetik siniflandirici
 • paletli konveyor
 • zincirli konveyor
 • bantli konveyor sistemleri
 • paslanmaz ekipman imalati
 • paslanmaz krom tank
 • paslanmaz reaktor
 • teleskobik konveyor
 • talasli imalat
 • makina yedek parca imalati
 • anahtar teslim makina imalati
 • konveyor sevk sistemleri
 • paletli konveyor

Tahrikli Rulolu Konveyörler Tahrikli rulolu konveyörler, düz ,eksi eğim ve artı eğimde çalışabilirler. Bu konveyörlerde rulolar, rulonun yanında bulunan tahrik dişlisi veya tamburundan, kayışla veya zincirle tahrik edilir. Tahrikli rulolu konveyörlerde rulolar tek bir kayışla veya aktarmalı olarak tahrik edilirler. Aktarmalı sistem genellikle daha başarılı ve sağlıklı bir sistemdir. Genelde ½” zincirle aktarmalı olarak tercih edilen bu konveyörler konik rulolar veya sıralı diskler sayesinde dönüş yapabilmektedirler. Motor konulması zor noktalarda veya estetik kaygının olduğu ve motorun gözükmesi istenmediği hallerde tambur motorlu rulolar kullanılarak motor ortadan kaldırılır. Tahrikli rulolu konveyörlerde parçaya istinaden stok yapılabilmektedir. Ancak sisteme daha az yük binmesi istendiği takdirde kavramalı rulolar ile karıştırılarak daha verimli hale dönüştürülebilinmektedir.

Kavramalı Rulolu Konveyörler Kavramalı Rulolu Konveyörler, düz ve eksi eğimli sistemlerde çalışabilmektedir. Bu konveyörler tahrikli rulolu konveyörler gibi rulonun yanında bulunan tambur veya dişlilerden enerjisini almaktadır. Ancak Kavramalı rulolu konveyörler genelde düz sistemlerde ara stok veya stok yapılacağı durumlarda parçaya, rulonun parça altında dönerek aşınma veya iz yapmaması, veya motorun zorlanmaması gereken durumlarda tercih edilir. Bu sistemde tahrik alan tambur veya dişli ile rulo arasında bir sürtünmeli kavrama mekanizması bulunmakta ve taşınan ürün bir stopper veya önündeki ürüne dayandığı hallerde durduğunda rulo artık dönmeyi keser ve dişli diğer rulolarla birlikte dönmesine rağmen kavrama kaydırarak ruloyu durdurur ve ürünü ileri doğru itmesini sınırlar. Kavramalı rulolu konveyörler tahrikli rulolarla karıştırılarak daha hızlı tepki veren ve daha verimli çalışan ideal bir çözüm olarak karşımıza çıkar.

İletişim

Features and Benefits of Loan

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Faster Loan

For funding medical expenses, hospitalization, surgery, No collateral required. Sed eget accumsan justo. Nullam nisl nisi.

Choose your amount

All charges are communicated up front in writing along with the loan quotation uisque euismdolor at tincidunt lorem sipusm is simple.

Enjoy the best rates

Our loan rates and charges are very attractive lorem ipsums sitamet uerse ipsum. Curabitu lectus mattis vitae.

Decide your tenure

Our loan rates and charges are very attractive lorem ipsums sitamet uerse ipsum.Curabitulectus mattis vitae.

Eligibility Criteria for Loan

Any salaried, self-employed or professional Public and Privat companies, Government sector employees including Public Sector is eligible for a personal loan.

Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Age

Maximum age of applicant at loan maturity: 60 years

Income

Minimum Net Monthly Income: Rs 25,000

Credit Rating

Applicant should have the bank specified credit score.

Check Eligibility Apply For Loan

Documentation

The following documents are required along with your Personal Loan application:

 • Personal Identity proof (copy of passport/voter ID card/driving license/Aadhaar)
 • Home Address proof (copy of passport/voter ID card/driving license/Aadhaar)
 • Bank statement of previous 3 months (Passbook of previous 6 months
 • Latest salary slip/current dated salary certificate with the latest Form 16

Fees and charges

Proin condimentum sagittis ligula, ac porttitor quam dictum in Below are fees and charges that you may be required to pay:

 • Types of fees

  Charges applicable

 • Rate of interest
  Up to 16% -35%
 • Processing fees
  Up to 2%
 • Loan statement charges
  Nil
 • Interest & principle statement charges
  Nil
 • EMI bounce charges
  $20 for every bounce
 • Secure fee
  NA

*Service Tax and other Government taxes, levies etc. applicable as per prevailing rate will be charged over and above the Fees and Charges

Apply For Loan

Frequently Asked Questions

We are almost ready with your Frequently Asked Questions. Already we answered all question please check below may i will help to you.

Lorem ipsums sium congueut porttitor acese its commodo non lorem estibulum finibus urna eu efficitur non lorem acese its commodo sitamet finibus urnaeuloremmse its lorem ipusm dolro sit commodo.

Aenean convallis, odio in eleifend tristique, sem nisl tincidunt magna, quis fermentum augue neque a diam. Praesent hendrerit risus a imperdiet viverra. Suspendisse sed lectus id arcu viverra interdum et in arcu.

Incidunt magna quis fermentum augue neque ullam vulputate, odio ac maximus consequat, nisl lorem maximus turpis, nec laoreet est ex vel elit. Sed placerat laoreet lobortis. a diam raesent hendrerit risus a imperdiet viverra uspendisse sed lectus id arcu viverra interdum et in arcu.

Incidunt magna quis fermentum augue neque ullam vulputate, odio ac maximus consequat, nisl lorem maximus turpis, nec laoreet est ex vel elit. Sed placerat laoreet lobortis. a diam raesent hendrerit risus a imperdiet viverra uspendisse sed lectus id arcu viverra interdum et in arcu.

 • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
 • Cras imperdiet ligula ac elit sollicitudin scelerisque.
 • Nunc viverra mi et risus dictum condimentum.
 • Integer ac mi nec elit cursus rutrum ac in odio.
 • Integer sit amet sapien dapibus libero finibus pellentesque eu at purus.

Lorem ipsums sium congueut porttitor acese its commodo non lorem estibulum finibus urna eu efficitur non lorem acese its commodo sitamet finibus urnaeuloremmse its lorem ipusm dolro sit commodo.

Download loan forms now

Fulfil your dreams to lead the life you want, the way you want with a personal loan! Download loan forms now!

Enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Download Loan Brochure

Get A Quote

Get quote easily just fill the below form and our one agent will contact you in 24 hours.

Top